Site duyuruları

Üniversitemizde “UZAKTAN ÖĞRETİM” 06 Nisan'da Başlıyor…

 
Picture of UZEM YÖNETİCİ
Üniversitemizde “UZAKTAN ÖĞRETİM” 06 Nisan'da Başlıyor…
by UZEM YÖNETİCİ - Tuesday, 24 March 2020, 9:04 AM
 

Sevgili Öğrenciler,

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin koordinatörlüğünde yürütülecek çalışmalar için kurulan komisyon tarafından alınan kararlar doğrultusunda, çalışmaların tamamlanmasının ardından başlayacak olan uzaktan öğretim sürecinde, dersler sanal sınıflarda asenkron olarak işlenecek olup, öğretim elemanı derslerle ilgili her türlü dijital dökümanı (pdf, sunum, pdf vb.) sisteme yükleyebilecek, soru-cevap,  ödev,  tartışma gibi çeşitli öğretim etkinlikleriyle dersler sürdürülecektir.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından, asenkron uzaktan öğretim yöntemiyle, fakültemizin tüm öğrencileri 06 Nisan 2020 tarihinde sistemle buluşacaktır. 

  • Bütün bölümlerde teorik dersler, ara verildiği/kaldığı yerden 6 Nisan 2020 itibariyle uzaktan öğretimle devam edecektir.
  • Uygulamalı derslerle ilgili YÖK’ün alacağı karar ve çözüm yöntemleri doğrultusunda ilerleyen tarihte ayrıca duyuru yapılacaktır.
  • Sınavların nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili detay ve kararlar ayrıca ilerleyen tarihlerde belirtilecektir.
  • Dersler internet üzerinden uzaktan öğretim yoluyla gerçekleştirileceğinden öğrencilerimiz akıllı telefonlar ve/veya bilgisayarlar aracılığıyla diledikleri yerden derslerine katılabilecektir. 


Öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın ilerleyen günlerde Üniversitemiz/birimimiz tarafından yapılacak duyuruları takip etmesi önem arz etmektedir.